Diktantas

Ištrauka iš Romualdo Granausko apysakos „Gyvenimas po klevu“ kovo 10 d. pakvietė Sudeikių daugiafunkcio centro bendruomenę ir prie idėjos prisijungusius sudeikiečius sugrįžti į mokyklinius metus ir vėl pajusti diktanto rašymo jaudulį. Sumanymo tikslas – prisiminti, kaip gimsta raidė, žodis, sakinys, vedžiojami žmogaus ranka. Todėl popieriaus viena linija lapas, parkeris susirinkusius nuteikė gan smagiai. Dar smagiau buvo parašius diktantą, kai paaiškėjo, kad gimtosios kalbos taisyklės dar neišgaravo ir net trys iš dvylikos rašiusiųjų padarė tik po vieną klaidą. Renginys, pavadintas „Kalba gimtoji lūposna įdėta...“, tikrai atitiko pavadinimą: prisiminimus ir pasikalbėjimus apie mokyklinius metus keitė įspūdžiai apie kūrinį bei rašybos ir skyrybos įmantrybių aiškinimasis.

Ačiū palaikiusiems idėją ir dalyvavusiems renginyje.

Sudeikių daugiafunkcio centro informacija

• P1630065