CENTRO DARBO LAIKAS

8.00–20.00

.

Nuorodos

 

Tv linija

tevu linija internetas

ikiemokykla logo

 

vt

 

 

smm logo thumb other119 76

elektrumbaner

 

saugoksavotapatybe

 

120x60 vietoves

  

 

 

 

 

 

 

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Knygų namelis

                      Prie Sudeikių daugiafunkcio centro išdygo naujas statinys – Knygų namelis! Nuo šiol jis pasitiks jus, einančius į paplūdimį, sporto aikštyną ar šiaip išėjusius pasivaikščioti. Nepraeikite pro šalį! Užsukite, ir galbūt čia rasite jums patikusią knygą – imkite ir skaitykite! Skaitykite paplūdimyje, neškitės namo, o kai perskaitysite – atneškite ir padėkite atgal. O gal namuose turite knygų, tiek vaikams, tiek suaugusiems, kurių jau nebeskaitote? Atneškite į Knygų namelį ir padėkite – pratęskite knygų gyvenimą, suteikdami galimybę jas paskaityti kitiems!

                                                        Sudeikių daugiafunkcio centro informacija 

  • DSCF2949
  • DSCF2953
  • DSCF2954

Simple Image Gallery Extended

IŠSIILGĘ BENDRAVIMO

    DSCF2930Violetinės alyvų kekės, baltai žydinčios kaštonų žvakės ir erdvė, užpildyta vaiskia žaluma, kokia būna tik gegužę, vilioja išeiti iš namų  pasimėgauti šiluma ir  kviečia keliauti, atrasti, pažinti, pailsėti bei patirti naujų įspūdžių. Norisi kuo daugiau šio pavasarinio grožio aprėpti,  kažką naujo atrasti ar iš naujo pažinti. Tokių nuotaikų „apsėsti“   Sudeikių daugiafunkcis centras, Sirutėnų biblioteka ir bendrija „Tėviškės pastogė“ kvietė žmones džiaugtis pavasariu, paimti viską, ką gyvenimas duoda, kvietė naujoms, neįprastoms, nenusibodusioms veikloms. Taip Sudeikiuose buvo atidarytas Sveikatos universitetas namuose ir suorganizuota vienos dienos išvažiuojamoji Senjorų stovykla.

      Universitetas namuose – kas tai?  Tai Sudeikių apylinkės žmonėms skirtas projektas, tai buvimas kartu, kūno ir dvasios harmonijos siekimas, suvokiant, kad daugiausia įtakos sveikatai turi mūsų pačių mintys, mąstymo būdas ir gyvenimo ritmas. To siūloma siekti susitinkant vieną kartą per mėnesį visai dienai vis kitokiems įdomiems užsiėmimams, praktinėms veikloms, diskusijoms, nuoširdžiam ir paprastam, bendravimui. Numatyti šeši užsiėmimai. Jau yra dvidešimt šeši studentai, kuriems įteiktos studijų knygelės, ir laisvi klausytojai, ateinantys į tema suviliojusį užsiėmimą. Studentus sveikinę Centro direktorė Vilma Petrulienė, bendrijos „Tėviškės pastogė“ pirmininkė Birutė Kubilienė, Sirutėnų bibliotekos bibliotekininkė Jovita Mačiulienė, seniūnas Virginijus Gaižauskas linkėjo prasmingų užsiėmimų, įdomių veiklų ir lengvo bendravimo, nes bendravimas – vaistas nuo visų ligų, ypač svarbus šiame skubančiame, informatyviame, susvetimėjusiame pasaulyje. Magišku tapęs žodis „bendravimas“ skambėjo ir iš studentų lūpų, išsakant savo lūkesčius, pageidavimus, norus, viltis besimokant Sveikatos universitete.

      Universiteto studentams pirmąjį užsiėmimą pagyvino  Sudeikių centre eksponuojamų parodų lankymas. Stabtelėti kvietė šios įstaigos darbuotojų mėgėjiškų fotonuotraukų paroda „Ką sudėčiau krašto knygon“. Nuotraukose sudėta tai, ką pamatė darbuotojų akys ir pajuto širdys. Kūrybiškumu ir spalvomis užbūrė vaikų ir jaunimo piešinių konkurso „Lietuvos architektūros perlai“ gražiausieji darbai. Parodą atvežė Vilniaus menų studija „Linksmos spalvos“. Šilti ir ramūs kryželiu siuvinėti Irmos Maižienės paveikslai, į kuriuos autorė sudėjo savo norus, svajones, mintis. Irmai siuvinėjimas – pomėgis, suteikiantis gyvenimui spalvų. Savąja tapybos kalba mus kalbino leliūniškės Vandos Kukorienės tapybos darbų paroda. Dažniausiai tai gėlių kalba. Menininkei kūryba yra gyvenimas, o darbai tarsi atsidėkodami pasakoja apie linksmą, spalvingą, kūrybišką asmenybę. Šios parodos rodo, kad visai nesvarbu, kokia gyvenimiška patirtis, kokia kūrybos kalba, tai kas išjausta, su meile pateikta, negali nepasiekti besidžiaugiančios širdies.

      Sudeikių medicinos punkto specialistė Dalia Braukylienė suteikė žinių apie skiepų privalumus ir trūkumus, apie erkių sukeliamas ligas. Atsakinėjo į pateiktus klausimus.

      Žmogus yra raidė Žmonijos knygoje. Išmokti skaityti Žmonijos knygą galima tik pažįstant raides – pirmiausia pažįstant save. Studentai mokėsi pažinti save per spalvas ir formas – piešdami fraktalus. Lektorė Sigita Žitkienė  pakvietė į spalvotą fraktalų kelionę,  leisiančią geriau pažinti savąjį vidinį  pasaulį. Ir pabiro spalvos lapuose taškeliais, linijomis, formomis, ornamentais. Spalvų judesy užfiksuotos mintys, godos, troškimai, ieškojimai, abejonės. Kiekvieno piešusio momentinis kūrinys – tai vidinio pasaulio, sielos gelmės atspindys, tai kelias į raidžių pažinimą  Žmonijos knygoje.

     Pavasario grožio suviliotiems, tiesioginio bendravimo išsiilgusiems sudeikiečiams, sirutėniškiams skirta ir vienos dienos išvažiuojamoji Senjorų stovykla. Senjorų laukė kelionė į Baltriškių vienuolyną Zarasų rajone. Atokiame Lietuvos kaime įsikūrė vienuoliai iš įvairių Europos šalių: Belgijos, Prancūzijos, Latvijos ir Lietuvos. Savitą Baltriškių aplinką, kurioje gera būti, vienuoliai sukūrė tikėjimu, pasitikėjimu, malda ir darbu. O svarbiausia – jie viską daro su džiaugsmu, ir tuo dalinasi su kitais. Tikėjimas per bendravimą, bendravimas dėl tikėjimo paliko didžiulį įspūdį. Lengvas pokalbis apie jų kasdieninį gyvenimą, kartu nuravėtos runkelių vagos, perskeltos malkų kaladės, šeimyniški pietūs prie dosnaus stalo užbūrė gerumu, ramybe, troškimu keistis. Tarsi nusiprausėme gerumo vandeniu šalia vienuolių valdų esančiame Veprio ežere.

      Ir visai nesvarbu, ar pakerėti pavasario grožio, ar patenkinti buvimu kartu, supratome, kad nereikia atidėti bendravimo vėlesniam laikui, reikia susitikti ir tiesiog kalbėtis.

                                                                                                                                                       Rasa Žitkuvienė

N U O T R A U K O S

Draugiškas futbolas Sudeikiuose 2019

      DSCF2827Gegužę, kai gyvybės paslaptis slepiasi baltais žiedais aplipusiuose medžių pumpuruose ir kai geltonai nusidažiusiose pievose plevena tikėjimo džiaugsmas, švenčiame jautrią, gražią Šeimos šventę. Sudeikiuose šią šventę pasitinkame jau trečius metus. Šiemet ir vėl karaliavo futbolo virusas, sukvietęs šeimas, draugus, kaimynus, pažįstamus tapti viena futbolo šeima. Mažieji šventės dalyviai išmėgino jėgas konkursuose, estafetėse, labirinte. Piešiant savo Šeimos žemę, stebino vaikų kūrybiškumas, jausmų gilumas. Nugalėtojai, o nugalėtojais tapo visi, buvo apdovanoti medaliais, prizais. Visų šventės dalyvių, o dalyviai rinkosi iš visos Lietuvos, laukė šventiniai pietūs prie bendro šeimos stalo.

                      Smagu ir šilta buvo Sudeikiuose nuo vaikų klegesio, tėvų šypsenų ir Alaušo mėlio.

                                                                                                Rasa Žitkuvienė

N U O T R A U K O S

..

  

          Šv. Velykų proga nuoširdžiai dėkojame Sudeikių daugiafunkcio centro kolektyvui, bendrijai „Tėviškės pastogė“ ir visiems geros valios žmonėms už tai, kad nesam pamiršti, kad su gardžios sriubos dubenėliu į mūsų namus atnešate šventę – rūpestį, šiltą žodį, galimybę sulaukti. Šiltų ir saulėtų Jums šv. Velykų, turtingų gerais žmonėmis ir gražiais darbais sumanymų.

    Visų, pas ką atkeliauja sriubos dubenėlis, vardu – Rasa

 

 

 

Svečiai

P1610259

   2019 m. balandžio 17 d. Sudeikių daugiafunkciame centre viešėjo Šiaulių rajono ugdymo įstaigų atstovai. Sudeikiuose jie domėjosi, kokią įtaką mokinių ugdymo kokybei daro kaimo mokyklų socialinė-ekonominė ir kultūrinė aplinka. Šiauliečius sudomino uteniškių gebėjimas ugdymą integruoti į mokinių atostogų veiklas bei organizuoti vaikų užimtumą atostogų metu - kas šiuo metu ypač aktualu.

 

 

 

Kviečiame tapti mūsų rėmėju!

        

      Jau galima skirti mums iki 2% paramos. 

 

     Jums ši parama nieko nekainuoja, o mums tai labai svarbus finansavimo šaltinis.

 

      Prašymą skirti 2% paramą galite pateikti elektroniniu būdu per EDS (mūsų įstaigos kodas: 190186185). 

      Ateikite pas mus – mes padėsime užpildyti deklaravimo formą.

 

     Daugiau informacijos apie tai rasite VMI puslapyje https://deklaravimas.vmi.lt/

 

..