CENTRO DARBO LAIKAS

8.00–20.00

PROJEKTAS

Nuorodos

Edukaciniu patirciu bankas

   

logo sm 118

logo footer sm

  

Tv linija

tevu linija internetas

emokykla logo

  

Beneris vieinimui Nr 1

 

 

 

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Informacijnis paketas apie informacinę-edukacinę platformą ,,Mobilizacijos mokykla“

0001 mobilizacijosmokyklaStartavo informacinė-edukacinė platforma „Mobilizacijos mokykla“!

      Karo Ukrainoje ir kitų geopolitinių iššūkių kontekste visuomenėje atsirado poreikis žinoti daugiau ne tik apie išgyvenamumą, bet ir, iš visuotinės gynybos perspektyvos, suvokti, koks kiekvieno piliečio vaidmuo valstybės gynyboje.

     Krašto apsaugos ministerija (toliau – KAM) drauge su Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamentu prie KAM, siekdami sustiprinti Lietuvos gyventojų žinias ir kurti išorės grėsmėms atsparią visuomenę, š. m. spalio 9 d. pristatė informacinę-edukacinę platformą „Mobilizacijos mokykla“, kuri prieinama el. adresu www.MobilizacijosMokykla.lt.

     „Mobilizacijos mokykla“ – tai kompleksiniai 1 val. trukmės mokymai, kuriuose informacija pateikta paprastai ir aiškiai. Čia galima įgyti žinių apie priimančiosios šalies paramą, mobilizaciją ir pilietinį pasipriešinimą. Šios trys temos pateikiamos todėl, kad piliečiams reikia žinoti ne tik bazines žinias apie tai, kaip išgyventi karo atveju, bet ir apie tai, kaip funkcionuoja valstybė, ištikus dienai „X“, kokį veiksmą prisiimti gali kiekvienas pilietis. Mokymai yra įgarsinti, vizualizuoti, užduotys pateikiamos lengva žaidybine-kūrybine forma. Pabaigus kursus ir pasitikrinus žinias, sugeneruojamas elektroninis sertifikatas.

      Kviečiame apsilankyti www.MobilizacijosMokykla.lt ir mobilizuoti savo žinias!

      Plačiau apie piliečių vaidmenį valstybės gynyboje skaitykite https://pasipriesinimas.kam.lt.

MUMS RŪPI ŠITAS KRAŠTAS

         utenaĮgyvendintas Utenos rajono savivaldybės lėšomis finansuojamas jaunimo užimtumo projektas Sudeikiuose „Mums rūpi šitas kraštas“.
       Lepinantis gražiais, šiltais orais rugsėjis 9 dieną sukvietė jaunimą į sporto dieną Sudeikiuose. Šventės metu išbandytas taiklumas krepšinio varžybose, mažieji gainiojo kamuolį futbolo aikštėje, daug džiaugsmo suteikė linksmosios estafetės. Daugiausia prakaito jaunimas išliejo Sudeikių daugiafunkcio centro naujai įrengtoje paplūdimio tinklinio aikštelėje, kur Sudeikių komanda jėgas išbandė su Tauragnų, Utenos, Molėtų ir Švenčionių komandomis. Puikus oras ir gražūs žaidimai dovanojo smagias šeštadienio akimirkas ir dėliojo planus ateičiai. 
       Atokvėpio nuo aktyvaus judėjimo valandėlėmis laiką leisti buvo galima kūrybinėse erdvėse.
       Gražioje Sudeikių aplinkoje auga nauja, stipri, išmintinga karta, susiburianti sporto salėje bendram žaidimui ar pramogoms ir žygiams gamtoje.

                                                                                                                                      Andrius Zuika

N U O T R A U K O S

MAŽOJI ORŲ STEBĖJIMO STOTIS SUDEIKUOSE

      utenaBaigiamas įgyvendinti Utenos rajono savivaldybės lėšomis finansuojamas gamtosauginės veiklos projektas „Mažoji orų stebėjimo stotis“. Antrus metus kuriama Mažoji orų stebėjimo stotis pasirengusi apie orus kalbėtis su mažaisiais darželinukais ir mokinukais.

       Šalia Mažosios orų stebėjimo stoties pūpso „orus nuspėjantis“ Akmuo, kuris pasitelkęs parengtas edukacines programas ves vaikus pažinimo keliu. Orų stebėjimo stotyje, turinčioje orų kaitą fiksuojančius prietaisus: termometrus, barometrą, hidrometrą, kritulmatį, vėtrungę ir kt., vaikai įgis gebėjimų šiais prietaisais naudotis, mokytis fiksuoti oro pokyčius stebėjimo dienoraštyje, prognozuoti orus ir praktiškai tikrinti liaudies ženklų tikslumą.

       Vaikai, stebėdami lietų, sniegą, šaltį, gamtos garsus, saulės poveikį, ieškos tarpusavio ryšių ir paaiškinimų, atliks įvairius eksperimentus ir bandymus Orų stebėjimo stotyje.

       Gamtoje vaikai ne tik stebi oro ir gamtos reiškinių pokyčius, bet ir tyrinėja savus pojūčius, pastebėjimus, savo jausmus, juos išreiškia kūrybiniuose darbeliuose, kurie puošia Lauko galeriją.

       Dar šiltas rudens valandas vaikai dabar skaičiuoja Saulės laikrodžio tikslumu ir gaudo vėją paalaušy vėtrungės kryptimi. O patirti įspūdžiai talpinami kuriamame filmuke „Kokį orą atneš boružė ant savo sparnų“.                                                                                                                                                                      Asta Andrašiūtė

N U O T R A U K O S

Sveikatos projektas Sudeikiuose

   utena.png  Jau įpusėjo Utenos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos lėšomis finansuojamas projektas „Protingas judėjimas“. Nuo balandžio iki birželio mėn. vieną kartą per savaitę (antradieniais) vyko sveikatą stiprinantys užsiėmimai vyresniojo amžiaus žmonėms. Patyrusi sporto specialistė Sigita  Sudeikių daugiafunkcio centro salėje  vedė pilateso mankštas. Nuo birželio mėn.užsiėmimai persikėlė į lauko erdves, kur vyksta mankštos ir vaikščiojimo užsiėmimai su šiaurietiškojo ėjimo lazdomis. Šiaurietiškojo ėjimo lazdos padėjo įveikti atstumą  žygyje aplink Alaušo ežerą (22 km).

                      Visą rugsėjo mėnesį vyks šiaurietiškojo ėjimo su mankštomis pamokos.

                      Dar nespėjusiems įsijungti į fizinio aktyvumo veiklas Sudeikiuose, kviečiame antradieniais nuo 18 val. rinktis prie Sudeikių daugiafunkcio centro (Aukštaičių g. 22, Sudeikiai).

                                                                                                          Projekto koordinatorė Rasa Žitkuvienė

N U O T R A U K O S

Tinklinis

          104

 

 

     Šią vasarą pirmuosisu lankytojus pasitikusi Sudeikių daugiafunkcio centro paplūdimio tinklinio aikštelė šios sporto šakos mėgėjų sulaukia vis daugiau. Rugsėjo 9 d. čia atvyko paplūdimio tinklinio mėgėjų komandos iš Molėtų, Tauragnų, Utenos, Švenčionių. Puikus oras ir gražus žaidimas dovanojo smagias šeštadienio akimirkas ir dėliojo planus ateičiai. 

 

 

  

 

  

N U O T R A U K O S