MAŽOJI ORŲ STEBĖJIMO STOTIS

Or stebjimo stotel 20221031

Sudeikių daugiafunkcis centras įgyvendino gamtosauginį projektą „Mažoji orų stebėjimo stotis“, finansuojamą iš Utenos rajono savivaldybės aplinkos apsaugos rėmimo specialiosios programos. Projektas skirtas ikimokyklinio amžiaus vaikams ir pradinių klasių mokiniams. Projekto dėka įkurta Mažoji orų stebėjimo stotis Sudeikiuose skirta betarpiškam  vaikų bendravimui su aplinka, gamta ir gamtos reiškiniais. Gamtos „prisijaukinimas“ yra svarbus ankstyvoje vaikystėje, nes ugdo gamtos saugojimo ir puoselėjimo įgūdžius, formuoja tyrinėjimų natūralioje aplinkoje patirtį.  Gamtamokslinis ugdymas – tai aktyvus, nuolatinis vaikų dalyvavimas eksperimentinėje-praktinėje veikloje, formuojantis aktyvią, smalsią, kūrybingą, pilietišką  asmenybę. Stotyje vaikai susipažįsta su orų kaitą fiksuojančias prietaisais, mokomi į kaitos reiškinius pažvelgti draugiškai: juk vasaros lietus – tai saulės ašarėlės, žiemą užmiegančios  sniego miegu, o diena ir naktis – tai brolio ir sesers draugystė ir pan.

Mažoji orų stebėjimo stotis domina ne tik vaikus, bet ir suaugusius. Tai mažas traukos kampelis Alaušo ežero pakrantėje, puikiai papildęs kuriamą jaukią edukacinę Sudeikių daugiafunkcio centro aplinką.

Laima Jurkevičienė, ikimokyklinio ugdymo grupės mokytoja